סאונד הילינג לאימהות בחופשת לידה

בשעה טובה הסתיימו להם תשעת חודשי ההריון, הלידה עברה בשלום וחזרת הביתה עם אורח חדש לחופשת לידה. נהוג להשתמש במונח חופשת לידה לארבעת או ששת החודשים הראשונים שאחרי הלידה, אבל אם להודות באמת, התקופה הזו היא לא בהכרח חופשה והשבועות הללו מלווים גם בעייפות, דאגה, מתח ואשמה.

כדי להצליח ליהנות מהזמן הזה עם הבייבי בבית ולשחרר, לפחות חלקית, את הקולות המנמיכים שממלאים את הראש והלב בתחילת הפרק החדש עם העולל הטרי, אפשר ואף רצוי להשקיע בפעילויות משותפות. פעילויות אשר יכולות להעשיר את הנוכחות של שניכם יחד.

היצע הסדנאות לאימהות בחופשת לידה רחב מאוד וביניהן סדנאות ליווי התפתחות, סדנת עיסוי תינוקות, יוגה תינוקות וכיוצא בזה ואנחנו במרכז אלפא לתרפיית תדרים רוצות להציע לך חוויה קצת אחרת – מפגשי סאונד הילינג לאימהות בחופשת לידה. מדובר בסדרה של מספר מפגשי סאונד הילינג יחד עם התינוק שלך, בקבוצה אינטימית, עם עוד אימהות שנמצאות בדיוק בנקודה שלך.

מעוניינים בפרטים נוספים?

אופי המפגשים ולמי הם מתאימים?

מפגשי הסאונד הילינג מתאימים לאימהות בחופשת לידה (וגם לאבות), שרוצות להגיע יחד עם התינוק לחוויית צלילים ותדרים מדיטטיבית, מרגיעה ומקרבת. בין אם רק עכשיו הפכת לאמא ובין אם יש לך כבר ילדים, החוויה הזו יכולה להתאים לך ולפתוח עבורך צוהר לעולם מוזיקלי מרפא וייחודי.

המפגשים יתקיימו במרכז אלפא לתרפיית תדרים ברחוב זריצקי 4 בתל אביב, פעם בשבוע בשעות הבוקר, במשך שעה וחצי, יחד עם התינוק, בעלות של 100 ₪ למפגש. המרכז שלנו יותאם למפגשים – בעמדת הקבלה נגיש קפה, תה ועוגיות לאימהות ועל הרצפה יהיו מזרני פעילות שעליהם הקטנטנים יוכלו לשכב כדי לשחק וגם לנוח.

בתחילת כל מפגש ננגן סשן צלילים שמותאם הן לאימהות אחרי לידה והן לתינוקות שלהן. הצלילים יופקו מכלי נגינה שונים מכל העולם ובפרט קערות טיבטיות ויעבירו את האימהות והתינוקות מסע נעים ומשחרר, שמהלכו גם את וגם התינוק תזכו להיכנס למצב מדיטטיבי עמוק.

בסוף כל מפגש נקדיש זמן גם למעגל אימהות, שבמסגרתו נחלוק יחד תחושות שצפות בזמן חופשת הלידה מול התינוק, מול בן הזוג, מול בני משפחה, חברים וכמובן, כל אחת מול עצמה. שהרי חשוב לזכור שלפני שאת אמא, את גם אישה והשאיפה ליצור הרמוניה בין כל הדימויים ובכלל זאת ילדה-אישה-רעייה-אמא, לא תמיד עולה בכנה אחד עם מבחן המציאות.

הניסיון מלמד ששיח פתוח אודות השינויים הרגשיים והפיזיים שאת עוברת אחרי הלידה, במרחב בטוח עם אימהות שמתמודדות עם אותם אתגרים כמוך, בהכרח יכול לסייע בהקלה על הסטטוס החדש.

מה סאונד הילינג נותן לך ולתינוק?

מחקרים מוכיחים שסאונד הילינג, המכונה גם טיפול בתרפיית תדרים, מסייע להיכנס למצב אלפא. מצב אלפא הנו מצב מדיטטיבי שבו הגוף והראש שרויים במעין חלום ובזמן הזה ניתן לייצר שינויים במוח. הצלילים והתדרים מייצרים רטט שחודר אל הגוף ומתפקד כמעין מסאז' למוח, לרקמות, לשרירים ולאיברים.

הסאונד הילינג מסייע בהפחתת רגשות שליליים שעשויים להתעורר אחרי לידה וביניהם חרדה, מתח וסטרס. כמו כן, הוא משפר את הביטחון העצמי, מעודד יצירתיות, מעלה את האנרגיה ומעצים את הכוחות הפנימיים שלנו.

מלבד השפעתו החיובית של הסאונד הילינג עלייך, מחקרים מוכיחים שצלילים משפיעים על התפתחותו המוחית, הרגשית והקוגניטיבית של התינוק. עוד ברחם העובר יכול לשמוע והוא חשוף לצלילים רבים וביניהם הדופק שלך, קצב ליבך, זרימת הדם ואף הקול שלך ושל אחרים בסביבתו.

כשתינוק יוצא מהרחם, מהמקום החם והמוגן, הוא עובר טראומה – פתאום הוא צריך לנשום בכוחות עצמו, הוא לא עטוף מי שפיר ולא שומע את אמא 24/7. המוזיקה ובפרט צלילים מונוטוניים, עוזרים לתינוק להתמודד עם המעבר החד הזה אל החיים שבחוץ. מוזיקה היא שפה לכל דבר והסאונד הילינג, אשר מנגיש לתינוק צלילים ותדרים ישנים-חדשים, משרה עליו שלווה וביטחון, עוזר לו להירגע, להבין את העולם וגם לישון טוב יותר בלילה וביום.

הסאונד הילינג מספק מנוחה אמיתית, פיזית ונפשית, גם לאמא וגם לתינוק ותורם ליצירת קרבה, חיבור וחיזוק הקשר הרגשי בין האמא (או האבא) לתינוק.

אנחנו מזמינות אותך להגיע למפגש ניסיון במחיר מוזל וליהנות מחוויית סאונד הילינג יוצאת דופן ומעשירה יחד עם הבייבי שלך.

לפרטים נוספים התקשרי 03-6717444 או פני אלינו כאן.

* הכתבה מנוסחת בלשון נקבה, אך מתאימה ומומלצת כמובן גם לאבות בחופשת לידה.

שיתוף: 

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

להתמודד עם

חרדות