הטיפול שלנו

טיפול חדשני וראשון מסוגו בישראל המשלב את מיטת הסאונד, פסיכותרפיה גופנית, תדרים, שיח,
מגע רגשי, למידה של הגוף והחיבור שלו לנפש ולמצבי חיים שונים.

אלפא מרכז לתרפיה ולימוד תדרים הנו מרכז ייחודי וראשון מסוגו בישראל, אשר מתמחה בכאב ברמה הפיזית, רגשית, תודעתית והתנהגותית.
תוך מטרה להעלות את רמת המודעות לגוף-נפש שלנו והלמידה של "שפת הגוף" דרך יציבה ,תדר, נשימה ותנועה על מנת לקיים חיים מאוזנים, חופשיים ובריאים יותר.

הטיפול שלנו

הטיפול שלנו משלב טכניקות מעולם הפסיכותרפיה הגופנית, תדרים, מיטת הסאונד, צלילים, שיח, מגע רגשי ולמידה עמוקה של הגוף דרך יציבה, תנועה, נשימה ו"שפת הגוף" אשר מלמדת אותנו להתמודד עם מצבים שונים בחיים.
מדענים כבר הוכיחו שהכל סביבנו רוטט וכך גם המוח, האיברים הפנימיים, הדם והאנרגיה שעובדים לפי גלי רטט.
חשוב להבין שגופנו מורכב מכ-70% מים וכן דם ואנרגיה. וזאת הסיבה שהתדרים מצליחים להניע את הזרימה של המים והנוזלים בתוכנו בחופשיות. בזמן שהתדר חודר לגוף נוצרות אדוות, שמייצרות תנועה בתאים, ברקמות ובאיברים. התהליך שמתרחש בטיפול גורם לכל חלקי גופנו לחוש את הרטט , התדרים מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה. האיזון מקל על הכאבים והחסימות והזרימה הרציפה בטיפול מייצרת גל עקבי שמשחרר את התקיעות ומפחית כאבים ורגשות שליליים, גם בזמן הטיפול וגם לאחריו.

טיפול בתדרים

הטיפול בתדרים מפעיל שדות אלקטרומגנטיים הקיימים בגופנו ואלו מונעים על ידי גלי רטט, או בשמם השני – תדרים. כלל התדרים מופקים בזמן אמת ומיוצרים על ידי כלי מוזיקה שונים מהעולם, כאשר כל אחד מהם מפיק צליל ורטט שונה. במהלך הטיפול המטופל שוכב על מיטת סאונד והמטפלת מנגנת עליה ועל מגוון רחב של כלי מוזיקה ומפיקה תדרים וצלילים, שמשפיעים על הגוף באופן ישיר ועמוק. כמו כן הטיפול משלב שיח ולמידה עמוקה של הקשר בין הגוף -הנפש והתודעה.

על מה זה משפיע?

הטיפול בתדרים מכניס אותנו למצב תודעתי בין המודע ללא מודע, ממש כמו בחלום. בזמן הזה, גלי המוח עוברים למצב מדיטטיבי המכונה אלפא ובנקודה ההיא ניתן לייצר שינויים תודעתיים באמצעות התדרים, הגורמים להשקטה של המוח. הטיפול בתרפיית תדרים הוכח כמוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר להרפות את מערכת העצבים ולהפעיל תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקודים הקוגניטיביים, הרגשיים והפיזיים של האדם. בעזרת הטיפול בתדרים ניתן להזכיר לגוף את התדר הטבעי שנחסם עם השנים ומכאן להביא להקלה על כאב – פיזי או נפשי.

איך הטיפול עובד?

הטיפול מתבצע בלבוש מלא , במהלך הטיפול ישנה שיחה פסיכולוגית הנשענת על הגישה של הפסיכותרפיה הגופנית אשר מביאה למרכז כל הזמן את הקשר בין הגוף לנפש, ושמה דגש על הגוף שלנו בהיבט הרגשי. בטיפול המטופל עובר בין שיח, מגע רגשי לבין מיטת הסאונד שעלייה הוא שוכב והמטפלת מנגנת עלייה, ברגע שמתחילים לנגן נוצר רטט, שחודר אל הגוף ויוצר מעין מסאז' למוח, לרקמות, לשרירים ולאיברים הפנימיים. בעזרת נגינה נכונה ושימוש חכם בתדרים, ניתן להפחית חרדות, להביא להורדת לחץ ושחרור ולהקל על כאבים, דכאון ותקיעויות.

למי הטיפול מתאים?

למי שרוצה לאפשר לעצמו לטעום מהחוויה הייחודית והעוצמתית של תדרים בשילוב פסיכותרפיה גופנית, לשפר את ההרגשה הפיזית והרגשית ,להתחבר לתדר הפנימי ולעודד זרימה טובה ועקבית יותר של אנרגיה. מטרת הטיפול היא לשפר את איכות חייו של האדם, בין אם מדובר על בעיה ספציפית או על תחושה כללית של חוסר שקט, הטיפול עוזר לנו להכיר את עצמינו טוב יותר, להניע שינוי בחיים, לזרימה וקלילות בגוף ואף הקלה על כאבים רגשיים ופיזיים.

נשמע מעניין!

אני רוצה לקבל פרטים נוספים על הטיפול שלכם

בַּר רִפוּי

התפתחות אישית בַּר רִפוּי בַּר רִפוּי – מסע בקבוצה לריפוי עצמי של הכאב תוכנית הדגל של אלפא – תרפיית תדרים כאב זוהי נקודת מפגש מאוד

קרא/י עוד »

אורח חיים

להתמודד עם החשיבות של אורח חיים בריא ומודע קצב החיים המהיר ובראשו הטכנולוגיה שמשתכללת ללא הרף, מכניסים אותנו למרוץ שסופו ידוע מראש – סטרס תמידי

קרא/י עוד »