להתמודד עם

החשיבות של אורח חיים בריא ומודע

קצב החיים המהיר ובראשו הטכנולוגיה שמשתכללת ללא הרף, מכניסים אותנו למרוץ שסופו ידוע מראש – סטרס תמידי ולחץ פיזי ונפשי. בשנת 2020 מרבית האנשים רצים כל יום, כל היום. הריצה הזו הפכה לעניין שבשגרה ולעיתים נדמה שאנו נעים במעגל שאין לו התחלה, אמצע או סוף.

אנחנו רצים ורצים, הכל בתקווה להספיק להתמודד עם הג'אגלינג המטורף שהמציאות העכשווית דורשת מאיתנו ובכלל זאת שילוב בין עבודה, ילדים, בן/ת זוג, משפחה וחברים.

בתוך כל הבלגן הזה, חלק מאיתנו כבר הבינו את החשיבות האדירה בניהול אורח חיים בריא ומודע, המכונה בפי רבים Wellness. מה זה בעצם אומר וולנס? אפשרות להתבונן בפרטים הקטנים, לחקור ולהקשיב לקול הפנימי שלנו, לגלות מי אנחנו, באמת וללא מסכות והכי חשוב – להתקרב לאותו גבר / אישה שאנו מגלים מבעד לחומות.

איך למצוא את השקט בתוך ההמולה?

אין תשובה אחת טובה לשאלה איך למצוא את השקט בתוך ההמולה ועם כל כך הרבה רעש מסביב, לא פלא שקיים קושי ממשי ליהנות משלווה, אבל החדשות הטובות הן שזה לגמרי אפשרי.

עם זאת ועל אף הידיעה שיש דרך אחרת, אלטרנטיבה בריאה יותר לצעידה העיוורת עם הזרם הסוחף, ההבנה הזו איננה מספיקה כשלעצמה ומוכרחים לדעת שאורח חיים בריא ומודע, בכל מקרה, הוא תהליך שדורש זמן, קשב ופניות רגשית ומחשבתית.

נכון להיום, העידן החדש מציע לאנשים שרוצים לנהל אורח חיים בריא ומודע שלל אפשרויות וביניהן פעילויות גופניות שמטרתן לחבר בין הגוף והנפש כמו יוגה, צ'י קונג וטאי צ'י, מדיטציות בקבוצות או לבד, עיסויים, שינוי תזונה וכן טיפולים להורדת מפלס המתח והחרדה.

המודעות לעובדה שכלל הנראה גם אתם מסתובבים, בהסכמתכם או שלא, באותו קרוסלה, כבר מהווה חמישים אחוז מהפתרון לבעיה. זה אמנם נשמע כמו עוד קלישאה, אבל במבחן התוצאה, מודעות היא המפתח לשינוי, תמיד.

השינוי באורח החיים, אם אכן מצליחים לממש אותו, משפר משמעותית את מידת ההנאה והסיפוק שלנו מכלל הרבדים בחיינו ותורם למציאת שקט נקי ואמיתי, בתוך ההמולה. כמו כן, ניהול אורח חיים בריא ומודע עוזר להתמודד גם עם כאבים כרוניים, קשיים רגשיים ואפילו מחלות פסיכוסומטיות.

מה הקשר בין תרפיית תדרים לוולנס?

כאמור, מגוון האפשרויות שעומדות בפני אלו המעוניינים לשים דגש על וולנס רחב מאוד, כאשר אחת השיטות הפופולאריות בעולם, שהפכה לאחרונה מקובלת יותר גם בישראל, היא תרפיית תדרים. מדובר בטיפול המבוסס על צלילים, סאונד, מגע ושיח, שמעבירים לגוף רטט בעוצמות שונות ומייצרים בתוכו וויברציה.

הוויברציה גורמת לתזוזה בגופו של המטופל ומכאן באופן ישיר, גם בנפשו. אותם תדרים מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה. האיזון המיוחל מקל על כאבים וחסימות ומעודד חזרה אל הראשוניות של הגוף, במקום נוכח, שלא סובל מהסחות דעת ורעשים חיצוניים.

אגב, אורח חיים בריא יכול להתקיים כשמאפשרים לו מרחב לא רק בבית, אלא גם בעבודה ובעלי עסקים שמשכילים להבין את זה, זוכים בעובדים טובים ואפקטיביים יותר. כדי להמחיש את הדברים, ניקח לדוגמא חברות הייטק שכבר הפנימו את הצורך לדאוג לעובדיהן לרווחה נפשית וגופנית. ואכן, בלא מעט מקומות עבודה, הכניסו סדנאות חד פעמיות ואף קורסים קבועים של תרפיית תדרים.

מטרת הטיפול בתדרים היא לשפר את איכות החיים של המטופלים, לחזק את הדימוי האישי והחברתי וכן את הביטחון העצמי, לקרב ולאזן בין גוף ונפש ולאפשר הרפיה ומנוחה.

תרפיית תדרים מתפקדת כמעין מסאז' למוח, לאיברים ולשרירים הפנימיים והיא בעלת השפעה חיובית על אורח החיים שלנו – בכל גיל ובכל שלב. הרדיפה אחרי אושר נוכח ולא חמקמק יכולה וצריכה להסתיים ואנו במרכז אלפא לתרפיית תדרים, מציעות לכם עוד נתיב בדרך לוולנס – חוויית תדרים ייחודית ושונה.

אנו מזמינות אתכם לנסות בעצמכם ולגלות כיצד צלילים מייצרים שקט. לקבלת פרטים נוספים אודות הסדנאות והטיפולים שלנו, התקשרו 03-6717444 או פנו כאן.

שיתוף: 

מעוניינים בפרטים נוספים?

סדנאות וקורסים

טיפולים

טיפולים

רוצה לדבר איתנו?

אנחנו כאן בשבילך!​

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

להתמודד עם

חרדות