מרכז אלפא

מי אנחנו?

נעים להכיר

קצת עלינו

אלפא מרכז לתרפיית ולימוד תדרים הנו מרכז ייחודי וראשון מסוגו בישראל, אשר מתמחה בכאב ברמה הפיזית, רגשית, תודעתית והתנהגותית.

תוך מטרה להעלות את רמת המודעות לגוף-נפש שלנו והלמידה של "שפת הגוף" דרך יציבה ,תדר, נשימה ותנועה על מנת לקיים חיים מאוזנים, חופשיים ובריאים יותר.

המרכז הוקם ע"י אביה רחל ומור אסייג, בוגרות מסלול פסיכותרפיה גופנית וחוקרות
במשך שנים את ההשפעה של תדרים וצלילים על מערכת הגוף הפיזי שלנו ומכאן
על הנפש והתודעה. כחלק מהמחקר כתבנו תזה בנושא תדרים וההשפעה שלהם על הגוף הפיזי שלנו, מצבי נפש שונים ועל הטיפול הפסיכותרפויטי.

באלפא, אנו מביאות את הידע שלנו מעולמות הפסיכותרפיה הגופנית, תרפיית תדרים ואיזון גוף ונפש דרך טיפולים וסדנאות המשלבים תדרים, צלילים, לימוד, שיח ומגע במטרה ללמוד יחד את "השפה של הגוף", להפחית כאבים גופניים ורגשיים ולשחרר תקיעויות.  

בשנת 2018 הבאנו לארץ את מיטת הסאונד הראשונה לישראל, מיטת הסאונד היא תיבת תהודה גדולה אליה מחוברים 62 מיתרים ואנו מנגנות עליה כאשר המטופל שוכב מעליה. כשאנו מנגנות על המיטה ומפיקות תדרים עובר למטופל רטט החודר אל הגוף ויוצר מעין מסאז' למוח, לרקמות, לשרירים ולאיברים ובכך מתחילה זרימה ותנועה חדשה בגוף.

בזמן שהתדר חודר לגוף נוצרות אדוות, שמייצרות תנועה בתאים, ברקמות ובאיברים. התהליך שמתרחש בטיפולים ובסדנאות גורם לכל חלקי גופנו לחוש את הרטט ואלו נדבקים בקצב, מתנועעים ומסתנכרנים. התדרים מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה. האיזון מקל על הכאבים והחסימות והזרימה הרציפה מייצרת גל עקבי שמשחרר את התקיעות ומפחית כאבים.

כמו כן, הטיפול בתדרים מכניס את המטופלים למצב תודעתי בין המודע ללא מודע, ממש כמו בחלום. בזמן הזה, גלי המוח עוברים למצב מדיטטיבי המכונה אלפא ובנקודה ההיא ניתן לייצר שינויים תודעתיים באמצעות התדרים, הגורמים להשקטה של המוח. אנחנו מאמינות שדרך הלמידה וחקירה של הגוף שלנו והתודעה אנו יכולים להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולכן הכלי החשוב ביותר שאנו שמות עליו דגש זה הלמידה של "שפת הגוף" , דרך הלמידה והעמקת הידע תוך שימוש בתדרים אשר מזרימים את המערכת הפיזית שלנו וכן גורמים לנו להגיע למצב בין מודע ללא מודע אנחנו יכולים לעשות עבודה משמעותית ואפקטיבית על הכאבים והתקיעויות שלנו בחיים. 

מרכז אלפא מציע מגוון דרכים להגיע למטרה, טיפולים אישיים, סדנאות קבוצתיות והרצאות המשלבות חוויה ותאוריה.

חשוב לדעת :

מהו כאב? כאב יכול לבוא לידי ביטוי בגוף הפיזי, כאב יכול להיות כאב רגשי והמון פעמים נמצא שמאחורי הכאב מסתתרים הדיכאון, החרדה והתקיעות.
יש לנו מערכת מרכזית לבקרת כאב הנמצאת בגזע המוח. ברגע שמגיע תחושת כאב לאזור ההוא לאותו מרכז במערכת העצבים התגובה היא הפרשה של שני נוירוטרנסמיטרים סרוטונין ואנדורפין.

סרוטונין "סם השלווה הטבעית", מוריד את רמת הכאב ומעורב ברמת הוויסות והשליטה של עיבוד מידע. לסרוטונין יש תפקיד חשוב בעיבוד רגשות ותחושות הקשורים למצבי רוח כמו, דיכאון ו"התרוממות רוח" .
ואנדורפין , אשר יש לו תפקיד חשוב בשליטה על כאב ועל התנהגות רגשית כמו, פחד, חרדה והנאה. האנדורפין זכה לכינוי "מפתחות לגן עדן" בעקבות יכולות אלו.

חשוב להבין שלאדם יש כאבים הוא צורך גם אנדורפינים וגם סרוטונין כי שניהם מופרשים מהמוח, מופרשים מאותה מערכת לבקרת כאב וברגע שהם מופרשים הגוף "מנצל " אותם והם מנטרלי הכאב. אבל כשישנם כאבים חזקים וכשישנם כאבים כרוניים הצריכה גדולה מהיצור ואז אם אני צורכת יותר סרוטונין ממה שהגוף יכול לייצר לי, יש לי תת רמה של סרוטונין שהיא מובילה לדיכאון כלומר הדיכאון הוא לא רק פונקציה של מצב סטרסי, מצב פסיכולוגי, הדיכאון הוא גם פונקציה ביו כימית של חוסר בסרוטונין במערכת העצבים המרכזית.


ולכן טיפול בכאב כרוני חייב להיות מלווה בטיפול בדיכאון וכל טיפול בכאב אקוטי חייב להיות מגובה עם טיפול בחרדה.

כלומר כאב זוהי תופעה פסיכופיזיולגית שקשורה אחת בשנייה ואי אפשר להפריד בין המרכיבים הפסיכולוגים והפיזיולוגים, אם האדם מבין שלכאב יש תפקיד, שהכאב בה לספר לנו משהו, בא להראות לנו משהו, סוג של אות אזהרה  או אם האדם מבין שהכאב זוהי תחושה שאפשר לנטרל אותה אז האדם יוכל להגיע לריפוי.

אצל הרבה מאוד אנשים הכאב הוא בכלל לא כאב פיזיולוגי אלה כאב פסיכולוגי.
ככל שאנו לומדים על מבנה הגוף הפיזי-נפשי שלנו, זה מאפשר לנו לגלות מה מקור הכאב.
זה ברור שהחיים משפיעים על כאב וכאב משפיע על החיים, למידה על מבנה המערכת מאחורי כאב יכולה לעזור לנו להשיג יותר שליטה על שניהם.

תהליך בעזרת תרפיית תדרים מסייע להתמודד עם מצבי דיכאון שונים, הוא מוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר להרפות את מערכת העצבים ולהגביר פעילות באונה הימנית של המוח. ההשפעה של תרפיית תדרים על האדם ניכרת כבר אחרי המפגש הראשון, שכן מדובר בשינוי שמתרחש בגוף מבחינה פיזית בזמן אמת – כאמור, התדרים מעודדים זרימה של המים בגופנו וכך בהתאמה, מתחיל גם שינוי רגשי.

הטיפולים שלנו

טיפולי גוף ונפש בתדרים

מרכז אלפא

חוויית טיפול אחרת

אדם שמגיע אלינו לא בהכרח יודע לשים את האצבע על הבעיה שמטרידה אותו ולכן בשלב הראשוני נבחן יחד מה מקור הכאב הפיזי ו/או הרגשי שעמו הוא מתמודד. רק אחרי שיחה אישית שבמסגרתה נאבחן את נקודות הקושי של האדם, נוכל לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבורו. במרכז שלנו קיימים מגוון אפשרויות , סדנאות, הרצאות המשלבות תאוריה וחוויה, למידה, תרגולים על בסיס שבועי וכן טיפולים אישיים. 

הצוות

אביה רחל

מטפלת בפסיכותרפיה ממוקדת גוף – מתמחה בתרפיית תדרים והמקימה של מרכז אלפא.

בוגרת מסלול פסיכותרפיה גופנית בעלת תעודה מטעם
EABP | European Association for Body Psychotherapy

מור אסייג

מטפלת בפסיכותרפיה ממוקדת גוף – מתמחה בתרפיית תדרים והמקימה של מרכז אלפא.

בוגרת מסלול פסיכותרפיה גופנית בעלת תעודה מטעם 
EABP | European Association for Body Psychotherapy

אנו מזמינות אתכם לחוויה טיפולית ייחודית של מנוחה, חופש וחיבור לאני הפנימי ממקום שקט ובטוח ומתחייבות להקשבה מלאה, שמירה על דיסקרטיות וטיפול מקצועי, מותאם ויעיל. בסופו של יום, הפתרון לבעיה של כל אחד ואחת מאיתנו, נמצא בתוכנו. ריפוי בעזרת פסיכותרפיה, מוזיקה ותדרים שאנחנו לא רגילים לשמוע ביומיום, מאפשר שילוב בריא ומאוזן בין גוף ונפש ומסייע למטופל לחזק מערכות יחסים – בין אדם לעצמו ובין אדם לסביבה.